Wskazówki, jak wybrać klimatyzator do biura

Klimatyzatory nie tylko utrzymują chłodne powietrze w biurze. AC pomagają również utrzymać dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach i zapobiegają rozwojowi pleśni i pleśni, które rozwijają się w gorącym i wilgotnym środowisku. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar i typ klimatyzatora do biura, skorzystaj z poniższych wskazówek.

1. Określ odpowiednią wielkość pomieszczenia.
Wielkość pomieszczenia odnosi się do wielkości zamkniętej przestrzeni. Wydajność chłodnicza klimatyzatora, który zostanie zainstalowany w pomieszczeniu, będzie zależeć od jego wielkości. Na przykład mniejszy pokój będzie wymagał klimatyzatora o mniejszej wydajności, podczas gdy większa przestrzeń będzie wymagała klimatyzacji o większej wydajności lub nawet kilku jednostek, aby zapewnić wystarczające chłodzenie pomieszczenia. Klimatyzacja do biura powinna być wydajna.

Aby znaleźć właściwy rozmiar klimatyzatora, oblicz powierzchnię pomieszczenia, a następnie pomnóż ją przez 25 BTU (brytyjska jednostka termiczna). Na przykład, jeśli pomieszczenie ma wymiary. Pomnóż tę liczbę przez 25 BTU. Rezultatem będzie minimalne BTU dla jednostki AC, która powinna być zainstalowana w tym pomieszczeniu. W tym przypadku minimalna wydajność chłodzenia wynosiłaby 3750 BTU. Należy pamiętać, że jest to tylko minimalna liczba, ponieważ w grę będą wchodzić inne czynniki. Rzeczywista wymagana wydajność chłodzenia może być wyższa, biorąc pod uwagę, że w większości biur przebywa wielu użytkowników.

2. Rozważ liczbę osób w pokoju.
Liczba osób, które będą regularnie korzystać z pomieszczenia, również wpłynie na wybór klimatyzatora pod względem wielkości, liczby i wydajności. Należy pamiętać, że im więcej osób korzysta z pomieszczenia, tym większe jest zapotrzebowanie na moc chłodzenia. W większości przypadków minimalne BTU dla pomieszczenia zwykle wystarczają do zaspokojenia potrzeb około pięciu osób na chłodzenie. W przypadku pokoju z większą liczbą osób wymagane będzie wyższe BTU.

Nie myśl, że ustawienie wysokiego poziomu klimatyzacji, aby zrekompensować jego niską wydajność chłodzenia, rozwiąże problem. Może to utrzymać chłód w pomieszczeniu, ale tylko tymczasowo. Aby utrzymać komfortową temperaturę, klimatyzator będzie musiał ciężej pracować, aby utrzymać warunki panujące w pomieszczeniu. To dodatkowe obciążenie spowoduje przepracowanie silnika, zwiększając ryzyko zużycia systemu. System zamontuje specjalista z klimatyzacja Ochota.

3. Poszukaj jednostki o wysokiej wydajności.
Efektywność energetyczną większości urządzeń mierzy się na podstawie ich EER lub współczynnika efektywności energetycznej. Jest to stosunek mocy chłodniczej (mierzonej w BTU) do poboru mocy (mierzonej w watach). Klimatyzator o wyższym współczynniku EER jest bardziej wydajny niż ten o niższym współczynniku. Zawsze szukaj jednostki z wyższą oceną, ponieważ zapewni ona więcej długoterminowych oszczędności.

4. Rozważ przestrzeń.
Istnieje kilka typów klimatyzatorów, które mogą być używane w biurze. Najpopularniejsze typy obejmują zasilacze sieciowe okien, zasilacze typu split, multi-split, centralne jednostki AC i przenośne AC. Przenośne AC i AC okienkowe zwykle zajmują miejsce. Na przykład klimatyzatory okienne często wymagają przewiercenia ściany, aby zrobić miejsce dla samego urządzenia. Jeśli przestrzeń biurowa jest ograniczona, rozważ typy, takie jak centralne klimatyzatory i rozdzielacze bezkanałowe lub systemy wieloczęściowe, które są nie tylko łatwiejsze do zainstalowania, ale także nie zajmują dużo miejsca. Pomoże to zwolnić więcej miejsca do pracy.

5. Współpraca z licencjonowanym wykonawcą HVAC.
Wymagania dotyczące chłodzenia i ogrzewania biura mogą być obsługiwane wyłącznie przez doświadczonego i licencjonowanego wykonawcę klimatyzacji . Licencjonowany wykonawca rozumie standardy bezpieczeństwa i instalacji, które muszą być spełnione, aby zapewnić, że jednostka jest odpowiedniego typu i rozmiaru oraz że jest prawidłowo zainstalowana.