Transport

Tani transport to ryzyko.

Zlecenie usługi transportowej to sytuacja, która zdarza się nie tylko przy przeprowadzkach. Niekiedy nawet osoba prywatna posiada coś, co musi dostarczyć do innego miejsca, niekoniecznie jednak ma możliwość przewiezienia tego własnym pojazdem. Zlecenie transportu jest w takiej sytuacji jak najbardziej zasadne.

Decydując się na wynajęcie firmy zajmującej się usługami transportowymi, najczęściej szukamy firmy najtańszej, czyli firmy oferującej tak zwany tani transport. Owszem – takie firmy można znaleźć, warto jednak się zastanowić, czy wynajęcie takiej firmy nie jest ryzykowne.

Niska cena usługi, bardzo często, choć nie zawsze, oznacza niską jej jakość. Jeśli więc widzimy ofertę, która bardzo odbiega od ofert konkurencji, sprawdźmy, czy jest to firma, której warto powierzać swój towar.

Tani transport – co warto sprawdzić przed zleceniem usługi?

Pojazd.

Sprawdźmy, jakimi pojazdami firma oferująca tani transport dysponuje. Stare, nietypowe, to ryzyko awarii, opóźnienia transportu lub nie podjęcia się danej usługi w danym terminie.

Ubezpieczenia.

Bardzo istotne, z punktu widzenia klienta szukającego transportu, jest ubezpieczenie OC przewoźnika. Nie każda firma musi je posiadać. Chcąc wynająć firmę transportową, należy zwrócić uwagę na to, czy taką polisę firma posiada. Jeśli tak nie jest, a nasz ładunek jest dość wartościowy, należy poszukać innej firmy transportowej. Oczywiście każdy pojazd wyjeżdżający na drogę powinien posiadać ubezpieczenie OC i tak najczęściej jest, w przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem OC, ewentualne odszkodowanie otrzyma właściciel pojazdu. Jeśli nasz towar ulegnie zniszczeniu, możemy nie otrzymać z tego tytułu nic, a więc ponieść duże straty finansowe.

Tani transport

Rachunek.

Legalnie działająca firma wystawia rachunek lub fakturę za wykonaną usługę. Warto się upewnić, czy przewoźnik, którego chcemy wynająć, jest w stanie taki rachunek wystawić. Wszelkie próby uniknięcia wystawiania takich dokumentów, powinny nam dać wiele do myślenia. Należy wiedzieć, że rachunek lub faktura często jest jedynym dowodem wykonania usługi przewozowej.

Podsumowując.

Niska cena nie zawsze oznacza wysoką jakość usługi, warto szukać firmy niedrogiej, jednak trzeba mieć na uwadze, że zbyt tania firma może być po prostu słaba. Cena to ważne kryterium wyboru firmy, jednak nie można zapominać również o innych kryteriach. Niekiedy dużo istotniejszych.

One thought on “Tani transport to ryzyko.

  1. Warto jeszcze zauważyć, że często decydujemy się na prywatnych przewoźników, tzn. znajomych, którzy zrobią to taniej, ale nie posiadają doświadczenia ani żadnego ubezpieczenia, lub na usługi tanich firm transportowych, które często nie mają najmniejszego pojęcia o realizacji przeprowadzek.

Dodaj komentarz