Transport pianin i lodówek

Zasady bezpieczeństwa w trakcie transportu pianina

Kiedy w naszym domu znajduje się pianino i zabieramy się za jego transport, bo wyprowadzamy się w inne miejsce, to bardzo często korzystamy z pomocy naszej rodziny czy znajomych. Tak naprawdę w przypadku cennego pianina nie jest to do końca rozsądna decyzja. Dużo lepiej jest zainwestować trochę swoich pieniędzy w wynajęcie profesjonalnej ekipy transportowej (jeśli chcesz znaleźć taką ekipę koniecznie odwiedź stronę opisującą transport pianin)  . Ludzie ci mają odpowiednie doświadczenie i siłę, a przede wszystkich narzędzia oraz pojazdy dzięki którym taka operacja przetransportowania pianina staje się dużo pewniejsza i bezpieczniejsza. Jeśli jednak obstajemy na samodzielnym transporcie, jedynie z wynajęciem odpowiednio dużego pojazdu, to musimy trzymać się pewnych zasad, które dadzą nam pełne bezpieczeństwo.

Ludzkie życie jest najcenniejsze

Niezależnie od tego jak drogie jest nasze pianino to pamiętaj, że życie ludzkie jest bezcenne i w przypadku jakichkolwiek problemów lepiej poświęcić nasz instrument niż próbować na siłę je ratować i narazić się na poważny uszczerbek na zdrowiu, a w niektórych przypadkach nawet i śmierć! Należy mieć tego pełną świadomość. Podstawą zasad bezpieczeństwa, przy przenoszeniu pianina, jest dobór liczby osób do wagi instrumentu. Na każdego mężczyznę przenoszącego pianino nie powinno przypadać więcej jak 45 kg wagi instrumentu. Jeśli pianino waży więc na przykład 250kg to będzie nam potrzebne 6 osób. Dzięki temu nikomu nie stanie się krzywda w czasie unoszenia instrumentu, a do tego zmniejszone zostanie ryzyko przypadkowego upuszczenia pianina, na przykład z racji braku sił, które to upuszczenie może być bardzo groźne.

Najniebezpieczniejsze są schody

Najbardziej niebezpieczne są niestety schody. Wystarczy jeden błąd, aby pianino nawet śmiertelnie zgniotło ludzi znajdujących się dookoła niego. Pianino po schodach się raczej przesuwa na sankach lub materacach. Wtedy nikt nie może stać za pianinem, po tej stronie w którą jest na schodach spadek. Niedopuszczalne jest także ustawienie się osoby na dole schodów, która ma złapać pianino jeśli coś pójdzie nie tak. Połamane kości w przypadku próby złapania to tak naprawdę najmniejszy problem jaki może się wtedy pojawić. Stoimy z boku lub z przodu pianina, w górnej części schodów.

Oczekiwanie na ekipę realizującą przeprowadzkę międzynarodową

Otarcia i zadrapania podczas transportu pianina

Trudne do pokonania są także wąskie zakamarki naszych domów. Pianina potrafią ważyć bardzo dużo i niewiele trzeba, aby na przykład boleśnie obetrzeć sobie dłoń czy nogę o ścianę. Warto więc zawsze mieć na rękach porządne rękawiczki, a do przenoszenia pianina ubrać się w długie spodnie oraz bluzę. Najlepiej jeśli te elementy garderoby są wykonane z grubego materiału. Od siniaków nas to nie uchroni, ale od nieprzyjemnych otarć na pewno już tak.

Przenoszenie pianina

W trakcie transportu należy również trzymać się paru ważnych zasad. Po pierwsze nie powinniśmy nadużywać kółek, w które często wyposażone jest pianino. Są one stworzone do drobnego przestawienia instrumentu w obrębie jednego pomieszczenia, a nie do wleczenia go na nich przez cały dom. Nie podnosimy pianina także za nogi, które są dość newralgicznym punktem. Ułamanie się tego elementu może spowodować, że pianino spadnie komuś na stopy! Warto starać się także przenosić pianino w poziomie. W pionie staje się niestabilne i ponownie może kogoś przygnieść.

Dodaj komentarz