Przygotuj szczęśliwy dom – sprowadzenie ukochanej osoby do domu

Twoja mama wraca ze szpitala do domu po upadku, urazie lub zabiegu chirurgicznym i spodziewasz się, że będziesz w stanie jej pomóc, gdy dojdzie do siebie. A jednak nadal musisz być w stanie chodzić do pracy, zabierać dzieci do szkoły i zajmować się własnymi obowiązkami domowymi – a wszystko to w tym samym czasie.

Zmiany życiowe są trudne dla każdego, ale mogą być szczególnie trudne dla osób starszych z problemami zdrowotnymi i ich opiekunów. Opieka nad kimś po pobycie w szpitalu może być ogromnym zadaniem, ale rozumiemy, że podejmujesz się go z miłością. Istnieją plany wypisu ze szpitala, zmiany w zakresie mobilności lub leków oraz instrukcje rehabilitacji, z których wszystko może skomplikować sytuację fizyczną i emocjonalną.

Istnieją plany wypisu ze szpitala, zmiany w zakresie mobilności lub leków oraz instrukcje rehabilitacji, z których wszystko może skomplikować sytuację fizyczną i emocjonalną.

Wygodne przebywanie w domu przy kominku zimą to frajda, ale może nie być najlepszym pomysłem dla kogoś, kto zmaga się z astmą.

 

Oto kilka ważnych punktów przejściowych, o których należy pamiętać, zabierając ukochaną osobę do domu, lub wskazówki, które można zaoferować, jeśli jesteś dostawcą z członkiem rodziny i pytasz, co należy zrobić.

Zaplanuj z wyprzedzeniem powrót do domu

Planowanie przejścia do domu zacznij od pierwszego dnia przyjęcia do szpitala. Zadawaj WIELE pytań – pielęgniarki i personel szpitala / ośrodka odwykowego powinni być dobrymi zasobami, które pomogą Ci zrozumieć, jaka opieka może być potrzebna. Mogą pomóc Ci zaplanować stałą opiekę domową i omówić fizyczne ograniczenia ukochanej osoby, które mogą wymagać sprzętu medycznego lub zmian i modyfikacji w domu.

Opieka domowa to termin ogólny, który reprezentuje szeroki zakres usług, od wspierania osoby wracającej do zdrowia po urazie, takim jak złamanie biodra, po świadczenie usług opieki zdrowotnej w domu osobie z trwającą przewlekłą chorobą, taką jak choroba Alzheimera.

 

 

rehabilitacja

Usługi opieki domowej mogą pozwolić odbiorcom opieki na pozostanie w domu i być może na większą niezależność niż wcześniej.
Specjaliści opieki domowej obejmują:

Zarejestrowane pielęgniarki mogą zapewnić wykwalifikowaną opiekę medyczną, w tym podawanie leków, monitorowanie parametrów życiowych, opatrywanie ran i nauczanie opiekunów rodzinnych, jak używać skomplikowanego sprzętu w domu
Terapeuci pracują z pacjentami w celu przywrócenia lub utrzymania ich zdolności motorycznych, mowy i poznawczych
Pomocnicy w zakresie opieki domowej świadczą usługi osobiste, takie jak kąpiel, ubieranie się, korzystanie z toalety, przygotowywanie posiłków, lekkie sprzątanie i transport pacjentów na wizyty lekarskie.

Upewnij się, że Ty i Twój ukochany czujecie się komfortowo, myśląc, że ktoś inny podejmie się niektórych zadań, które mógłbyś dla nich wykonywać podczas ich pobytu w szpitalu.

Czy będziesz potrzebować pielęgniarki do czyszczenia i bandażowania ran? Czy Twoja ukochana osoba będzie potrzebować pomocy w braniu prysznica, czynnościach toaletowych lub ubieraniu się? Czy istnieją specjalne urządzenia, które będą wymagały monitorowania przez profesjonalistę? Zdefiniowanie zadań, które powinien wykonać opiekun domowy, pomoże ci dokładnie określić, jaki rodzaj opieki domowej jest najbardziej odpowiedni dla twojej sytuacji, rozważyć jej koszt i określić budżet przeznaczony na te usługi.

Niektóre wydatki mogą być pokrywane z ubezpieczenia lub z programów rządowych, więc sprawdź świadczenia ubezpieczeniowe ukochanej osoby, aby mieć pewność.

Dokonaj niezbędnych modyfikacji w domu

Jeśli Twoja ukochana osoba będzie musiała skorzystać z chodzika , wózka inwalidzkiego lub nawet prostej laski , być może będziesz musiał wprowadzić modyfikacje w domu, aby dostosować się do korzystania z tych urządzeń. Przejścia bez barier oraz wyeliminowanie drzwi wahadłowych lub harmonijkowych, które wymagają dużo miejsca do otwierania i zamykania, mogą ułatwić manewrowanie wózkiem inwalidzkim w domu. Czasem czeka nas wizyta rehabilitanta.

 

W niektórych przypadkach ukochana osoba może użyć standardowych produktów, aby zaspokoić jej potrzeby w domu, takich jak siedziska do kąpieli pod prysznic lub poręcze do podparcia (oba pokazane powyżej); Jednak w niektórych przypadkach może zaistnieć potrzeba gruntownego remontu, takiego jak dodanie wyciągu krzesełkowego lub wanny. Twój pracownik socjalny szpitala lub odwyku może zalecić zatrudnienie wykonawcy specjalizującego się w starzeniu się w celu wprowadzenia zmian do domu i stworzenia planu.

Niektóre ważne, proste modyfikacje domu mogą obejmować:

Zapewnienie jasnego oświetlenia w całym domu
Usuwanie luźnych lub rozrzuconych dywanów i bałaganu, które mogą być przyczyną potknięcia się
Organizowanie szaf i innych obszarów, aby przedmioty były łatwiej dostępne
Ważne jest, aby zapewnić naszym starzejącym się seniorom jak największe bezpieczeństwo w ich domach, gdy się starzeją lub wracają do zdrowia po kontuzji.

Zainwestuj w domowy system ostrzegania medycznego
Często widziałeś ich reklamy i do tej pory nigdy nie myślałeś, że twoja ukochana osoba ich potrzebuje. Medyczne systemy ostrzegawcze to prosta, ale skuteczna metoda zapewniająca, że ​​ukochana osoba może komunikować się z kimś 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jeśli potrzebuje pomocy, ale nie może dostać się do telefonu. Systemy te są zwykle zawieszkami, które można nosić przez cały czas, dzięki czemu są łatwo dostępne i zapewniają spokój ducha, gdy ukochana osoba może być sama w domu.

 

Planowanie z wyprzedzeniem i przygotowywanie się na bezpieczny powrót do domu może oznaczać różnicę między ponownym przyjęciem a pełnym wyzdrowieniem ukochanej osoby.

Wiele kwestii ma wpływ na to, dlaczego osoby starsze są narażone na problemy w domu po pobycie w placówce medycznej, hospicyjnej lub rehabilitacyjnej. Myślenie z wyprzedzeniem o tym, kto może pomóc zaopiekować się ukochaną osobą, a także o sposobach przywrócenia jej na nogi, pomoże ci płynnie przejść do domu i zaowocuje bezpieczniejszym i skuteczniejszym powrotem do zdrowia.