Przeprowadzki międzynarodowe

Zarządzanie podczas realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzka krajowa od międzynarodowej różni się przede wszystkim skalą formalności i odległością. W artykule poznasz najważniejsze cechy związane z udanym transportem mienia w obszarze zagranicznym.

Warunki ubezpieczenia transportu

Pierwszy i fundamentalny punkt dotyczy ubezpieczenia. Już nawet pokonanie niewielkiej odległości wiąże się z potencjalnymi uszkodzeniami paczek. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przez przewoźników najczęściej nie wystarczy do pełnego komfortu psychicznego. Warto wykupić ubezpieczenie All Risk, dające gwarancję natychmiastowego wypłacenia środków, zgodnie z wyceną właściciela majątku, a nie rzeczoznawcy. Chociaż wydatek na takie ubezpieczenie jest duży to w razie przypadku nie musisz martwić się analizą sprawcy. Pieniądze wpływają na konto zgodnie z deklarowaną pierwotnie wartością transportowanych przedmiotów. Jeżeli natomiast korzystasz ze standardowego ubezpieczenia oc zamów od razu usługę pakowania asortymentu. Wtedy nie będzie wątpliwości, kto się czym zajmował i kto ponosi potencjalną winę za szkodę.

zabezpieczone meble

Kwestie odprawy celnej

Na terenie Unii Europejskiej istnieje jednolity system celny, dlatego odpadają na tym obszarze rewizje, odprawy czasowe, itp. W innych przypadkach przygotuj się na dodatkowe formalności, potwierdzenie adresu zamieszkania, opracowanie listy mienia z jego ilością i wartością. Niezbędną dokumentacją zajmują się przewoźnicy. Samodzielne wypełnienie międzynarodowego listu przewozowego jest, np. niemożliwe bez specjalistycznej wiedzy.

Zróżnicowane warunki logistyczne przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzki międzynarodowe organizuje się najczęściej w trzech trybach. Pierwszy punkt, zdecydowanie najpopularniejszy to transport samochodowy, drugi to przesyłki lotnicze idealne w przenoszeniu mienia w zakresie międzykontynentalnym, a ostatecznie spedycja morska opierająca się na magazynowaniu majątku w wytrzymałych kontenerach.

Od czego zależą wahania ceny?

Cena przeprowadzki międzynarodowej nie jest zwyczajowo zależna od terminu, jednak najwięcej zleceń przypada na wakacje, weekendy, święta. Rozważ zatem zaplanowanie urlopu w dogodnym momencie. Weź koniecznie pod uwagę stały kontakt z konsultantem związanym z firmą przeprowadzkową. Rozmowa telefoniczna przydaje się w razie problemów formalnych na granicy. Ceny przeprowadzki międzynarodowej rosną wraz z ilością przewożonego sprzętu i ilością pracowników potrzebnych do jego obsługi. Optymalna ilość to od dwóch do trzech wykonawców, w tym jeden lub dwóch kierowców, wymieniających się obowiązkami na trasie.

Na zakończenie

Ile trwają przeprowadzki międzynarodowe? Większość przewoźników pracuje w zakresie od 500 do 700 km dziennie, co zapewnia idealne przeliczenie niezbędnego czasu.

Dodaj komentarz