Przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzki międzynarodowe – jak je przygotować i zorganizować?

Przeprowadzki międzynarodowe od typowych przeprowadzek krajowych różnią się przede wszystkim skalą formalności i odległością. W artykule poznasz najważniejsze cechy związane z udanym transportem mienia w obszarze zagranicznym.

Przeprowadzki międzynarodowe – warunki i formalności

Pierwszy i fundamentalny punkt dotyczy ubezpieczenia. Już nawet pokonanie niewielkiej odległości wiąże się z potencjalnymi uszkodzeniami paczek. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przez przewoźników najczęściej nie wystarczy do pełnego komfortu psychicznego. Warto wykupić ubezpieczenie All Risk, dające gwarancję natychmiastowego wypłacenia środków, zgodnie z wyceną właściciela majątku, a nie rzeczoznawcy. Chociaż wydatek na takie ubezpieczenie jest duży to w razie przypadku nie musisz martwić się analizą sprawcy. Pieniądze wpływają na konto zgodnie z deklarowaną pierwotnie wartością transportowanych przedmiotów. Jeżeli natomiast korzystasz ze standardowego ubezpieczenia oc zamów od razu usługę pakowania asortymentu. Wtedy nie będzie wątpliwości, kto się czym zajmował i kto ponosi potencjalną winę za szkodę.

przeprowadzki międzynarodowe

Kwestie odprawy celnej podczas przeprowadzki międzynarodowej

Na terenie Unii Europejskiej istnieje jednolity system celny, dlatego odpadają na tym obszarze rewizje, odprawy czasowe, itp. W innych przypadkach przygotuj się na dodatkowe formalności, potwierdzenie adresu zamieszkania, opracowanie listy mienia z jego ilością i wartością. Niezbędną dokumentacją zajmują się przewoźnicy. Samodzielne wypełnienie międzynarodowego listu przewozowego jest, np. niemożliwe bez specjalistycznej wiedzy.

Zróżnicowane warunki logistyczne przeprowadzki międzynarodowej

Przeprowadzki międzynarodowe organizuje się najczęściej w trzech trybach. Pierwszy punkt, zdecydowanie najpopularniejszy to transport samochodowy, drugi to przesyłki lotnicze idealne w przenoszeniu mienia w zakresie międzykontynentalnym, a ostatecznie spedycja morska opierająca się na magazynowaniu majątku w wytrzymałych kontenerach.

Od czego zależą wahania ceny?

Cena przeprowadzki międzynarodowej nie jest zwyczajowo zależna od terminu, jednak najwięcej zleceń przypada na wakacje, weekendy, święta. Rozważ zatem zaplanowanie urlopu w dogodnym momencie. Weź koniecznie pod uwagę stały kontakt z konsultantem związanym z firmą przeprowadzkową. Rozmowa telefoniczna przydaje się w razie problemów formalnych na granicy. Ceny przeprowadzki międzynarodowej rosną wraz z ilością przewożonego sprzętu i ilością pracowników potrzebnych do jego obsługi. Optymalna ilość to od dwóch do trzech wykonawców, w tym jeden lub dwóch kierowców, wymieniających się obowiązkami na trasie.

Na zakończenie

Ile trwają przeprowadzki międzynarodowe? Większość przewoźników pracuje w zakresie od 500 do 700 km dziennie, co zapewnia idealne przeliczenie niezbędnego czasu.

Rekomendowana firma do realizacji przeprowadzki międzynarodowej

Jeśli już przeczytaliście nasz artykuł z pewnością zastanawiacie się jaką firmę można by było wybrać by zrealizowała naszą międzynarodową przeprowadzkę, dlatego też przygotowaliśmy listę rekomendowanych firm.

Na czele listy stoi firma Fortis Przeprowadzki (adres strony internetowej www.fortis-przeprowadzki.pl/oferta/miedzynarodowe/). Firma specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych a także biznesowych. Jeśli zlecisz swoją przeprowadzkę firmie Fortis możesz spać spokojnie Twoje mienie będzie w dobrych rękach.

Dodaj komentarz