Przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzka międzynarodowa ze zwierzakiem

Mając w domu swojego pupila i planując wyprowadzkę do innego kraju musimy pomyśleć nie tylko o transporcie naszego dobytku, ale także ukochanego zwierzaka. Pamiętaj bowiem, że dla niego tak długa przeprowadzka międzynarodowa będzie dużo bardziej stresująca niż dla nas, pomijając już oczywiście fakt, że zwierzak może czuć się nieswojo później, już w nowym miejscu zamieszkania. Wyprowadzając się więc daleko ze swoim zwierzakiem należy także koniecznie pomyśleć o nim i odpowiednio przygotować się do jego transportu.

Formalności na początek

Pierwszą sprawą będzie załatwienie paru formalności. Te wynikają z przepisów o transporcie zwierząt do różnych krajów. W przypadku psów czy kotów nie będzie problemów, ale możemy nie dostać zgody na wywiezienie jakiegoś cennego lub rzadkiego gatunku, choć to oczywiście skrajne przypadki. Naszym obowiązkiem będzie zaprowadzenie zwierzaka do weterynarza. Ten wykona stosowne badania i zrobi szczepienia. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań nasz zwierzak dostanie paszport. W niektórych przypadkach weterynarze wszczepiają także pod skórę niewielki chip, w którym zapisany jest numer identyfikacyjny zwierzaka.

Pies podczas przeprowadzki międzynarodowej

Transport pupila na własną rękę

Najczęściej nasz dobytek zabiera firma transportowa, ale oczywiście samodzielnie już podróżujemy do innego kraju własnym samochodem. Trzeba się odpowiednio do tego przygotować jeśli zabieramy ze sobą także swojego pupila. W zależności od tego jakie to jest zwierzę powinniśmy kupić odpowiednie akcesoria transportowe. Dla kotów czy bardzo małych psów są to na przykład specjalne klatki transportowe. Większe psy transportuje się za to bardzo często na tzw. szelkach lub matach transportowych. Dla mniejszych zwierzaków można kupić także wygodne torby. Istotne jest jednak, aby zabrać dla naszego zwierzaka bardzo dużo wody i robić często przystanki podczas, których nasz pupil będzie mógł się „przewietrzyć”.

Firma transportowa

Jeśli sami planujemy lecieć samolotem lub płynąć statkiem to zawsze można zlecić transport naszego zwierzaka firmie realizującej przeprowadzki międzynarodowe. Tutaj jednak bardzo ważna sprawa. Profesjonalny przewoźnik powinien mieć specjalne zezwolenie na transport zwierząt, tylko taka firma może zagwarantować wysoką jakość usług. Jeśli firma będzie transportowała nasze zwierzę po kryjomu, jako „towar na pace” to powinniśmy omijać ją szerokim łukiem.

Dodaj komentarz