Podstawy przeprowadzki

Pakowanie rzeczy podczas przeprowadzki – jak się za to zabrać?

Pakowanie rzeczy do przeprowadzki? Z pozoru to łatwe. Każdy, kto się przeprowadzał, z pewnością powie, że nie do końca. Nawet idealne z pozoru pakowanie, kończy się tym, iż część rzeczy po rozpakowaniu w nowym miejscu okazuje się zniszczona.

Jak spakować rzeczy do przeprowadzki?

Przygotujmy niezbędne materiały.

Na początku warto przygotować niezbędne materiały i narzędzia. Potrzebne będą kartony przeprowadzkowe, skrzynki, kartony zamykane, silne worki, do których będzie można włożyć miękkie rzeczy oraz szereg materiałów do zabezpieczania pakowanych rzeczy. Przydają się koce, miękkie materiały, karton, folia bąbelkowa, taśma klejąca, sznurki.

Pakujemy w odpowiedniej kolejności.

Nie można pakować wszystkiego „jak leci”, gdyż przy rozpakowywaniu może to spowodować wiele niepotrzebnych kłopotów. Warto pakować etapami, w określone opakowania wkładać rzeczy z określonego pomieszczenia i oznaczać, co, w którym kartonie lub worku się znajduje. To z pozoru nieistotne – do czasu, gdy w nowym domu lub mieszkaniu staniemy przed szeregiem opakowań, których zawartość jest tajemnicą. Więcej o pakowaniu rzeczy podczas przeprowadzki przeczytasz tutaj.

Pakowanie rzeczy podczas przeprowadzki

Zabezpieczanie rzeczy.

Każdą rzecz, która może ulec zniszczeniu należy zabezpieczyć, w szczególności zwracając dużą uwagę na rzeczy kruche, szklane czy rzeczy, które łatwo się łamią. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie zabezpieczenie obrazów, luster, dekoracji, sprzętu RTV i AGD. Na koniec należy dodać, że uszkodzenia rzeczy wynikłe z transportu czy nieodpowiedniego zabezpieczenia naszych rzeczy, zawsze wiążą się ze stratami finansowymi. Niekiedy bardzo dużymi stratami.

Jeśli nasze rzeczy gotowe są do przeprowadzki, można przystąpić do ładowania ich do samochodu, sposób pakowania ma również duże znaczenie. Odpowiednio je pakując mocując, dodając materiały, które je ochronią, można mieć pewność, że całość naszego dobytku dojedzie nowego miejsca zamieszkania bez zniszczeń. Warto się o to starać.

Dodaj komentarz