11 wskazówek, których należy przestrzegać przy zakupie nowego domu

1 Odrób lekcje

Aby być na bieżąco z nadchodzącymi nowymi projektami domów, zgłoś swoje zainteresowanie z wyprzedzeniem u odpowiednich agentów, aby być na bieżąco z datami ich uruchomienia i rozwojem. Będziesz także musiał uporządkować swój dom finansowy. Czy jesteś gotowy do podpisania umowy? Jeśli tak, będziesz potrzebować dowodów finansowych i dokumentów z banku potwierdzających aktualną zgodę na pożyczkę.

„Jako kupujący po raz pierwszy masz prawo do wniesienia wkładu w wysokości 5% ceny zakupu lub do 100.000 PLN na poczet 10% depozytu wymaganego w ramach programu pomocy w zakupie, który kończy się w grudniu 2019 r.

Jeśli dokonujesz transakcji i zobaczysz coś, co Ci się podoba, zanim sprzedasz swoją istniejącą nieruchomość, musisz porozmawiać z agentem sprzedaży. „W najlepszym przypadku zajmie to od ośmiu do dziesięciu tygodni, zanim otrzymasz podpisaną umowę, więc musisz zachować otwarte linie komunikacyjne. Większość agentów będzie współpracować z dostawcą, aby pomóc Ci w sprzedaży ”. Ale niektórzy deweloperzy nie sprzedają komuś, kto ma dom do sprzedania, więc być może będziesz musiał poczekać do fazy drugiej. Dobrym rozwiązaniem jest taxi bagażowe Poznań.

2 Dodatkowe koszty

Oprócz ceny zakupu nieruchomości należy wziąć pod uwagę inne koszty. Kaucja za rezerwację wynosi zazwyczaj 2-5% ceny zakupu i płatna jest po zaakceptowaniu oferty. Jest w pełni zwracany do momentu podpisania umowy. Uwzględnienie opłaty skarbowej: stawka wynosi 1% ceny zakupu nieruchomości do 1 mln  2% w przypadku wartości powyżej 1 mln. Wycena bankowa będzie kosztować kolejne kilkaset złotych, a raport rzeczoznawcy kolejne 500 euro. Następnie są honoraria prawnika; zryczałtowana opłata lub procent ceny zakupu. Uwzględnij również roczną opłatę za usługę i pomnóż ten wydatek przez czas trwania kredytu hipotecznego, aby uzyskać jasny obraz rzeczywistych kosztów długoterminowych.

3 Lokalizacja

Odwiedzaj okolicę o różnych porach dnia i nocy, aby poczuć ją. „Zwróć uwagę, jakie udogodnienia są w odległości spaceru. Czy są kluby GAA, boiska sportowe? Na przykład, gdzie można dostać litr mleka późnym wieczorem lub wczesnym rankiem? Gdzie jest najbliższy supermarket? Czy w okolicy jest restauracja, w której można coś przekąsić, lub pub na drinka? ”

4 Połączenia transportowe

Zweryfikuj odległości podróży za pomocą Google – tego używa większość agentów jako przewodnik – ale nie traktuj tego jako ewangelii. Jeśli tam jedziesz, sprawdź dokładnie przebieg, czasy i odległości we własnym samochodzie.

Pamiętaj, aby wykonać próbną jazdę w godzinach szczytu – niektóre podmiejskie stacje kolejowe są już bardzo zatłoczone. Sprawdź, czy transport mieści się w przystępnej cenie dla osób dojeżdżających do pracy w ramach, ponieważ wpłynie to na koszty dojazdów.

5 szkół

Szkoły stają się dużym problemem dla przyszłych rodziców i rodziców małych dzieci. „W niektórych osiedlach granice zlewni przecinają tę samą ulicę lub drogę, więc podczas gdy agenci będą wymieniać szkoły w okolicy, kupujący muszą odrobić pracę domową, aby dowiedzieć się, czy adres inwestycji mieści się w rejonie określonej szkoły.

6 Pierwsze wrażenia

W dniu oglądania wszystko będzie nieskazitelne. „Więc wyłącz światło, aby zobaczyć pokoje w prawdziwym świetle dziennym. Spójrz na oferowane miejsce do przechowywania; Czy w każdej sypialni są szafy, a jeśli nie, to czy jest miejsce na szafę, biorąc pod uwagę pełnowymiarowe łóżko? Czy podesty są wystarczająco hojne, aby zabrać komodę? Czy pod schodami jest miejsce na zbudowanie większej ilości miejsca do przechowywania? Taki przewóz organizuje firma przeprowadzki Wrocław tanio.

Spójrz też na przestrzeń zewnętrzną. „Czy jest parking poza ulicą? Gdzie możesz trzymać kosze? Czy jest miejsce z przodu na pojemnik na rower, jeśli kupujesz jednostkę z tarasem środkowym? Jaka jest orientacja tylnego ogrodu lub balkonu? Czy jest wystarczająco duży, aby zmieścić się w szopie lub miejscu na grilla? ”

7 Design, który działa

Okna wykuszowe i przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu są piękne, ale po zainstalowaniu sof, stołów i krzeseł cenne światło może zostać zablokowane.

Sprawdź, czy drzwi łączące są równo ze ścianami, a klamki nie uderzają o klamki innych drzwi. Sprawdź również, jak daleko wychodzą drzwi toalety dla gości na korytarz. Czy po otwarciu stanowi zagrożenie?

Niektóre są ograniczone, więc zapytaj dostawcę kuchni, czy możliwe jest rozbudowanie dostarczonej kuchni na późniejszym etapie”. To wyjdzie z twojej własnej kieszeni.

Zwróć uwagę na wzrost stopni schodów, ich szerokość i wysokość nadproża. Stanie się to ważne przy próbie zmagania się z masywnymi meblami na pierwsze lub drugie piętro.

8 Spójrz w górę

Zapytaj, czy strych można przebudować. Niektóre nowe domy są projektowane z myślą o tym. Inni nie. Większość deweloperów jest w tym dość jasna, ale te, które można zamienić za około, co czyni go naprawdę niedrogim sposobem na dodanie zakwaterowania.

9 Wykończenie

Jakie wykończenie ma nieruchomość? Czy armatura łazienkowa jest standardem, czy deweloper oferuje więcej? Na przykład w domy miały bardzo modne czarne akcesoria do drzwi i czarny sprzęt łazienkowy, a także kuchnie, w których kupujący mogli wybierać spośród czterech dostosowywanych kolorów. Podłogi w łazienkach i kuchni często stanowią część pakietu, ale sprawdź i dokładnie sprawdź, co obejmuje sprzedaż.

10 Porównanie, kontrast i lista problemów

Porównaj i porównaj różne oferty w każdym przeglądanym rozwoju. Zwróć uwagę na: proponowane wykończenia, przechowywanie w kuchni, blaty i marki w pakiecie wyposażenia, liczbę sypialni, wbudowany schowek, całkowitą powierzchnię, liczbę łazienek, dostęp od tyłu, lokalizacje na śmieci, parking poza ulicą, odległość do sklepów i szkół, przystanków autobusowych lub kolejowych, hałasu otoczenia z napowietrznych tras lotów lub ruchliwych dróg i ceny wywoławczej. Zaznacz każdą z 10 wartości i wprowadź dane do arkusza kalkulacyjnego Excel, aby w skrócie wszystkie zalety i wady każdej właściwości były oczywiste. Pomoże to w podjęciu decyzji.

 

11 Podpisywanie w dolnej linii

Musisz wpłacić kaucję rezerwacyjną i okazać dokumenty z banku potwierdzające aktualną zgodę na pożyczkę. S
Aby kupić nieruchomość, musisz wpłacić kaucję rezerwacyjną i okazać dokumenty z banku potwierdzające aktualną zgodę na pożyczkę, mówi . Jej agencja zwykle rekomenduje trzech do czterech prawników, którzy zajmowali się domami w ramach tego konkretnego programu, ponieważ zazwyczaj oferują oni konkurencyjne stawki i są już zaznajomieni z nieruchomością i problemami, które mogą się pojawić.